Makaslı Platformlarda Yük Dağılımı Kapasiteyi Nasıl Etkiler ?

Kaldırma ve Taşıma ekipmanları imalatçısı olarak müşterilerimiz sık sık yük eşit olarak dağıtılmadığında makaslı platformların etkilenip etkilenmeyeceğini sorar.

Kısa ve basit cevap EVET! Ancak soruyu daha ayrıntılı bir şekilde yanıtlamak için, platformlarınızı güvenli ve verimli bir şekilde kullandığınızdan emin olmanıza yardımcı olacak kısa bir rehber hazırladık.

 

Yük eşit olarak dağıtıldı mı ?

Yükünüz aşağıdaki resimdeki gibi eşit olarak dağıtılırsa, liftin kapasitesinin% 100’ü kadar bir yükü güvenle kaldırabilirsiniz.

lift table

Yük platformun kısa kenarının yarısında duruyor:

Yükünüz liftin kısa kenarında mı duruyor? Evetse, lifti sadece % 50 kapasiteyle kullanmak güvenlidir. Bu nedenle, lift eşit olarak yüklendiğinde 500 kg kaldırabilirse, sadece 250 kg’a yüklemeniz gerekir.

lift

Yük platformun uzun kenarının yarısında duruyor:

Yükünüz liftin uzun kenarında mı duruyor? Evetse, lifti sadece % 30 kapasiteyle kullanmak güvenlidir. Bu nedenle, lift eşit olarak yüklendiğinde 500 kg kaldırabilirse, sadece 150 kg’a yüklemeniz gerekir.

lift table 2

Platform tablası standart değil ise

Liftin tablası standart değilse ve tırabzanlar, kapılar ve kale direkleri gibi aksesuarlara veya eklentilere sahipse, aşırı yüklemeyi önlemek için bu aksesuarların ağırlığının liftin kapasitesini nasıl etkileyeceğini her zaman tedarikçi ile kontrol edin.

 

Arıza riskini azaltın

Bu kuralları platformunuza uygulamadıysanız, bugün yapmaya başlayın! Yanlış kullanım ve aşırı yükleme kolayca arızalara neden olabilir ve platformunuzun ömrünü önemli ölçüde kısaltabilir. Herhangi bir tereddüttünüz varsa, bizimle iletişime geçin, size özel uygulamanıza uygun tavsiye ve rehberlik sunacağız.

 

Neden OHC Lift ?

 

OHC Lift  olarak müşterilerimizin makaslı platformlardan en iyi şekilde faydalanmaları için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Bu nedenle, tüm platformlarımız aşırı yüklenirse liftin çalışmasını durduran standart bir güvenlik özelliği olarak aşırı yük valfi ile birlikte gelir.

 

 

Menü